Україна має демонополізувати ринок лоцманії – міністр інфраструктури

13:02, 09 лютого 2017

Київ. 9 лютого. УНІАН. Україна з метою розвитку конкуренції має демонополізувати ринок лоцманів і запровадити приватне лоцманське проведення суден, яке на даний час здійснюється державним підприємством «Дельта-лоцман» для гарантування безпеки судноплавства на річках.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян на зустрічі з журналістами.

«Мають бути приватні лоцмани, а сам ринок демонополізований. Готова вся нормативна база, не вистачає лише двох підписів, і ми готові запускати цей процес", - сказав Омелян.

За його словами, таким чином міністерство дасть інструментарій компаніям, які хочуть увійти на ринок лоцманії, проте необхідно дотримуватися вимог безпеки, капіталу та досвіду співробітників.

«Видачу лоцманських свідоцтв необхідно передати службі безпеки транспорту на даному етапі, а якщо вдасться швидко створити морську адміністрацію, то це може бути вона», - сказав міністр.

Довідка УНІАН. Державне підприємство «Дельта-лоцман» засноване у 1998 році для організації безпеки морського судноплавства та упорядкування структури морських лоцманських служб у північно-західній частині Чорного моря. «Дельта-лоцман» є членом Європейської асоціації морських лоцманів (EMPA).

Підприємство надає послуги з лоцманського проведення та регулювання руху суден в акваторіях і на підхідних каналах усіх морських портів і терміналів України, а також на Бузько-Дніпровсько-Лиманському, Херсонському морському каналах і глибоководному судновому ходу «Дунай-Чорне море».