Статутний капітал корпоратизовуваної «Укрпошти» становить більш як 6,5 млрд грн – Фонд держмайна

12:59, 09 лютого 2017

Київ. 9 лютого. УНІАН. Статутний капітал державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" згідно з актом оцінки становить понад 6,5 млрд грн, повідомила прес-служба Фонду державного майна України (ФДМУ), який проводив рецензію оцінки держпідприємства для перетворення його в акціонерне товариство.

«Фонд держмайна завершив рецензування акта оцінки, наданого комісією з перетворення «Укрпошти». Згідно з документом, статутний капітал становить більш як 6,5 млрд грн, що в кілька разів перевищує старі дані», - повідомила прес-служба фонду з посиланням на заступника голови відомства Наталію Лебідь.

У ФДМУ зазначили, що підприємство готове до фінального етапу акціонування, оскільки воно пройшло необхідні перевірки, інвентаризацію та оцінку майна.

«Перетворення «Укрпошти» на акціонерне товариство дасть їй змогу розвиватися, зробити послуги більш прогресивними, доступними і донести нові технології до кожного громадянина, особливо до тих, хто живе у селі», - наголосила Лебідь.

Як повідомляв УНІАН, на початку липня 2015 року урядовий комітет з питань розвитку інфраструктури та екологічної політики підтримав рішення провести реорганізацію «Укрпошти».

З 1 липня 2016 року вступив на посаду новий директор «Укрпошти» Ігор Смілянський, призначений урядом на цю посаду в квітні за результатами кадрового конкурсу. За його словами, корпоратизацію буде завершено до серпня 2017 року.

Міжнародна аудиторська і консалтингова компанія PricewaterhouseCoopers перемогла в тендері на проведення аудиту фінансово-господарської діяльності "Укрпошти" за 2015-2016 роки з ціною пропозиції у 5,79 млн грн.

Довідка УНІАН. «Укрпошта» входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України і є національним оператором поштового зв'язку в країні. Підприємство надає понад 50 видів послуг через 12 тис. відділень по всій Україні. Штат компанії налічує близько 76 тис. співробітників.

«Укрпошта» щорічно здійснює обробку та доставку споживачам понад 240 млн поштових відправлень, 16 млн посилок і відправлень з оголошеною цінністю, 15 млн переказів, а також доставляє понад 83 млн пенсій.

У 2015 році УДППЗ «Укрпошта» отримало 53 млн грн прибутку – найкращий результат за останні 15 років. У 2014 році компанія отримала 4 млн грн збитків.