Глава Мінагропроду рекомендував «Укрспирту» скасувати заплановане підвищення цін на спирт

11:58, 09 лютого 2017

Київ. 9 лютого. УНІАН. Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий рекомендував державному підприємству «Укрспирт» скасувати заплановане підвищення цін на спирт, оскільки це може негативно вплинути на горілчану галузь.

Як повідомила прес-служба відомства, відповідну заяву міністр зробив за підсумками проведеної наради з керівництвом держпідприємства.

«Враховуючи заплановане збільшення акцизу, а також додаткове зростання собівартості інших ціноутворюючих елементів, вважаю за доцільне рекомендувати скасувати додаткове підвищення ціни, оскільки це може негативно вплинути на горілчану галузь», - цитує прес-служба Кутового.

Міністр також порадив «Укрспирту» вести постійний діалог з учасниками ринку, а також здійснювати аналіз і моніторинг собівартості горілчаної продукції.

Раніше «Укрспирт» повідомляв, що з січня поточного року підприємство підвищило ціни на всі види спиртовмісної продукції на 10,6%, а з березня має намір підвищити їх ще на 8% у зв'язку із збільшенням собівартості виробництва. Компанія зазначала, що останній раз підвищувала ціни в квітні 2016 року - на 17-18%, але з того часу сировина подорожчала на 14%, а паливо й електроенергія - майже на 24%.

Наприкінці січня Кутовий доручив «Укрспирту» в найкоротші терміни обговорити з учасниками ринку обґрунтованість запланованого підвищення цін на спирт. Він розпорядився зібрати робочу групу, яка на основі аргументів, отриманих у ході проведеної дискусії, має надати міністрові пропозиції щодо рекомендацій «Укрспирту» щодо можливого подорожчання продукції.

Монополіст на українському ринку спирту – державне підприємство «Укрспирт» у 2015 році виготовило 9,4 млн дал етилового спирту, що на 21% менше, ніж у 2014 році. Чистий прибуток «Укрспирту» в 2015 році становив 16 млн грн проти 532,2 млн грн чистого збитку в 2014 році.

Державне підприємство «Укрспирт» було створене на базі однойменного концерну в 2010 році. До його складу мали увійти 76 спиртзаводів, проте поки що на баланс підприємства передано 41 завод. Кабінет міністрів України послідовно виступає за приватизацію «Укрспирту».