У НАТО не бачать підстав для скасування санкцій та обіцяють посилити тиск на РФ через ескалацію на Донбасі

11:40, 09 лютого 2017

Київ. 9 лютого. УНІАН. Країни-члени НАТО не бачать підстав для скасування санкцій та обіцяють посилити політичний тиск на РФ через ескалацію ситуації на Донбасі.

Про це йшлося під час позачергового засідання Комісії Україна-НАТО у зв'язку з новим витком агресії Росії проти України та найбільшою з 2015 року військовою ескалацією на Донбасі, йдеться на сайті місії України при НАТО.

Під час засідання виконувач обов’язків голови місії України при НАТО Єгор Божок поінформував союзників про розвиток ситуації та оцінку Україною подальших планів Кремля.

У свою чергу, союзники наголосили, що в НАТО чітко розуміють, що за останньою ескалацією стоїть Росія та підтримувані нею бойовики.

Особливе занепокоєння в НАТО висловили у зв'язку з тим, що жертвами обстрілів бойовиків стають не тільки військові, але і цивільне населення в Авдіївці, Сартані, Широкиному тощо.

Союзники висловили Україні співчуття у зв'язку з численними втратами серед військовослужбовців та цивільного населення.

В Альянсі також наголосили на тому, що за таких дій Росії проти України не може бути мови про повернення до відносин "як зазвичай" з Кремлем та скасування санкцій. НАТО посилить політичний тиск на Росію. Безпекова ситуація в Україні залишатиметься одним із топ-пріоритетів НАТО та першочерговим питанням під час контактів Альянсу з Росією.