Уряд має внести на розгляд ВР пропозиції про створення Національного військового меморіального кладовища - постанова

11:28, 09 лютого 2017

Київ. 9 лютого, УНІАН. Верховна Рада України ухвалила постанову «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: “Державні гарантії соціального захисту учасників антитерористичної операції, Революції Гідності та членів їхніх родин: стан і перспективи” (реєстраційний номер 5712).

Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосувало 239 із 362 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Цією постановою Кабінету міністрів рекомендовано підготувати та внести на розгляд парламенту законодавчі пропозиції щодо створення Національного військового меморіального кладовища.

Також уряду рекомендовано забезпечити розробку і запровадження додаткових дієвих механізмів залучення учасників АТО і Революції гідності, у тому числі з інвалідністю, у сферу зайнятості (надання компенсаційних виплат на оплату праці, перепідготовку, фактичні транспортні витрати на переїзд до іншої адміністративно – територіальної одиниці місця працевлаштування).

В тому числі пропонується забезпечити внесення до Єдиного реєстру учасників антитерористичної операції відомостей про інвалідність таких осіб.

Уряд має передбачити фінансування за рахунок коштів державного бюджету для ендопротезування та нейрореабілітації учасників АТО; протезування та ортезування за кордоном осіб, які постраждали внаслідок масових акцій громадського протесту, виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні.

Крім того, уряду рекомендовано прискорити створення Національного центру психологічної реабілітації, який виконуватиме міжвідомчі та міждисциплінарні функції діагностичного, науково-практичного, навчально-методичного, інформаційного характеру і стане координаційним центром для мережі відповідних реабілітаційних центрів.

Постановою передбачено, що Кабмін повинен опрацювати питання щодо: створення Міністерства у справах ветеранів та виокремлення учасників антитерористичної операції в окрему соціальну категорію із наданням відповідного статусу.

Державне управління справами має спростити порядок реалізації особами, які під час Революції гідності зазнали поранень, каліцтва, контузій чи інших ушкоджень здоров’я, права на безоплатне медичне обслуговування (лікування, диспансеризацію, медичну реабілітацію та інше) в Клінічній лікарні "Феофанія" Державного управління справам.

В постанові зазначається, що станом на 1 вересня 2016 року статус інваліда війни надано 60-ти постраждалим учасникам Революції гідності та близько 4 тис. учасників АТО; статус учасника бойових дій - понад 263 тис. учасників АТО; статус учасника війни - 529 учасникам АТО; статус члена сім’ї загиблого - 147 членам сімей загиблих учасників Революції гідності та понад 6100 членам сімей загиблих учасників АТО.

За повідомленням Міністерства охорони здоров’я, психологічної реабілітації потребують 77% учасників АТО.

В постанові сказано, що планова кількість учасників АТО – отримувачів послуг з психологічної реабілітації складає понад 9 тис. осіб. За 11 місяців 2016 року психологічною реабілітацією забезпечено понад 5 тис. учасників АТО.

Зазначається, що у 2016 році сім’ям військовослужбовців розподілено 909 квартир (у 2015 році – 658 квартир) та 93 сім’ям (у 2015 році – 231 сім’ї) виплачена грошова компенсація для отримання житло. З різних джерел надходження забезпечено житлом 48 сімей (у 2015 році – 87 сімей) загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Станом на 1 вересня 2016 року учасникам АТО надано у власність 37 393 земельні ділянки загальною площею 32,17 тис. га. При цьому зазначається, що особливо гострим це питання є в Києві. За даними Департаменту земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, у Києві плани зонування не розроблялися взагалі, а детальні плани території розроблено орієнтовно на 10-15% території міста, і ці землі вже мають своїх власників (користувачів). Як наслідок, в місті Києві земельні ділянки виділені лише 84 членам сімей загиблих учасників АТО. Водночас, не прийнято жодного рішення про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників АТО.

В постанові зазначено, що станом на вересень 2016 року до списку осіб, смерть яких пов’язана з участю в Революції гідності, внесено 108 осіб; до переліку осіб, які отримали під час участі у Революції гідності тяжкі тілесні ушкодження, внесено 172 особи, до переліку осіб із ушкодженнями середньої тяжкості - 228 осіб, легкими ушкодженнями, побоями, мордуванням - 518 осіб.