Рада призначила свого члена комісії з відбору кандидата у члени НАЗК

11:11, 09 лютого 2017

Київ. 9 лютого. УНІАН. Верховна Рада України ухвалила постанову про визначення кандидатури до складу конкурсної комісії з відбору кандидата у члени Національного агентства з питань запобігання корупції (№5418).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення з третьої спроби проголосували 226 народних депутатів із 370 зареєстрованих у сесійній залі.

Постановою передбачається, на виконання статті 5 закону України "Про запобігання корупції", визначити до складу конкурсної комісії з відбору кандидата у члени НАЗК за поданням Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції голову Антикорупційного комітету Асоціації українських правників Олега Марцеляка.

Як зазначив заступник голови Комітету Віктор Чумак, Марцеляк є професором кафедри конституційного права Національного університету ім. Т.Г.Шевченка.

Як відомо, відповідно до законодавства, до складу НАЗК має входити п'ять членів, котрі призначаються на посаду Кабінетом міністрів строком на чотири роки за результатами конкурсу.

Зараз призначено лише 4 члени із 5. Члени НАЗК: Наталія Корчак та Олександр Скопич були призначені 11 грудня 2015 року, а Руслан Радецький та Руслан Рябошапка - 16 березня 2016 року.

НАЗК, створення якого є умовою отримання Україною безвізового режиму з ЄС, має займатися перевіркою майнових декларацій чиновників.