Уряд Чехії вирішив збільшити розмір квоти на працівників з України

10:10, 09 лютого 2017

Київ. 9 лютого. УНІАН. Уряд Чехії вирішив збільшити розмір квоти на працівників з України.

Про це повідомляє Радіо Прага з посиланням на заяву міністерства закордонних справ Чехії.

Згідно з рішенням, щомісяця Чехія видаватиме громадянам України до 800 додаткових робочих віз. При цьому процедуру видачі таких віз буде прискорено і спрощено.

Зазначається, що таке рішення ухвалено з огляду на потреби чеських роботодавців. До уряду звернулися низка промислових підприємств, які вказували на те, що урядовий проект легального залучення трудових ресурсів з України, на їхню думку, не працює на практиці.

За даними Конфедерації підприємців і роботодавців, для заповнення вакантних робочих місць чеським компаніям потрібно близько 140 000 працівників. Найбільший попит спостерігається в обробній промисловості, на зварювальних і монтажних роботах і серед водіїв вантажного транспорту.

При цьому профспілки попереджають, що за рішенням завозити трудові ресурси з України може стояти бажання отримати дешеву робочу силу.

Уряд Чехії також ухвалив рішення збільшити чисельність співробітників консульства Чеської Республіки у Львові, а також працівників МВС, які перевіряють бажаючих працювати в Чехії громадян України.

Джерело: http://www.radio.cz/ru/rubrika/novosti/pravitelstvo-odobrilo-priem-trudovyx-resursov-iz-ukrainy-sverx-kvoty

Як відомо, восени 2015 року, у розпал кризи біженців, Чехія ухвалила закон, який передбачав суттєве спрощення та пришвидшення видачі віз українським громадянам з технічною освітою - інженерам, технічним спеціалістам та фахівцям у сфері IT. Згідно з цим законом, щороку майже 3800 українців можуть отримувати чеську робочу візу.