Аграрний комітет Ради підтримав законопроект про органічне виробництво

19:35, 08 лютого 2017

Київ. 8 лютого. УНІАН. Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував парламенту прийняти у першому читанні розроблений Міністерством аграрної політики та продовольства законопроект про органічне виробництво. Про це повідомила прес-служба Мінагропроду з посиланням на заступника голови відомства Ольгу Трофімцеву.

Підтримка проекту закону України «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва» та прийняття його за основу Аграрним комітетом Верховної Ради України є нашою поки ще маленькою перемогою, але в разі ухвалення його Радою - стане великим кроком уперед у розвитку всього українського органічного сектору», - цитує прес-служба Трофімцеву.

Згідно з повідомленням, ухвалення законопроекту сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції, розширенню зовнішніх ринків її збуту, а також підвищенню прозорості внутрішнього ринку.

«На мою думку, ухвалення цього закону матиме позитивний вплив на захист операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції та на формування зрозумілих і чітких правил гри для всіх учасників органічного ринку», - наводяться в повідомленні слова заступника міністра.

Як повідомляв УНІАН, органічне виробництво є одним із пріоритетних напрямків роботи Міністерства аграрної політики та продовольства України в 2017 році.

20 січня Мінагропрод повідомив про спільну ініціативу з Держгеокадастром щодо надання прав оренди земельних ділянок, призначених для виробництва органічної продукції, за пільговими ставками шляхом проведення спеціалізованих земельних аукціонів.

Раніше міністерство повідомляло про плани розвивати виробництво органічної продукції, щоб до 2020 року довести її частку у валовому сільгоспвиробництві до 3%. Наразі в Україні для виробництва органічної продукції використовується 1% орних земель.