Кабмін дозволив держпідприємству «Аграрний фонд» реалізацію цукру з інтервенційного фонду (доповнена)

18:18, 08 лютого 2017

Новина доповнена довідковою інформацією

Київ. 8 лютого. УНІАН. Кабінет міністрів України дозволив спеціалізованій державній бюджетній установі «Аграрний фонд» розпочати реалізацію цукру із запасів інтервенційного фонду.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабінету міністрів в середу, 8 лютого.

«Пропонується проект постанови Кабінету міністрів про продаж цукру з державного інтервенційного фонду, розробленої з метою реалізації цукру-піску з державного інтервенційного фонду, що не пов'язане з державним ціновим регулюванням ... Ми закликаємо Аграрний фонд у контексті даної постанови активізувати свою діяльність відповідно до вимог існуючого законодавства», - сказав міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий під час представлення документа.

Він додав, що раніше проект постанови було узгоджено з Міністерством юстиції, Міністерством фінансів та Міністерством економічного розвитку і торгівлі. При цьому її прийняття не перешкоджатиме проведенню досудових розслідувань у частині діяльності попереднього керівництва підприємства.

Міністр нагадав, що СДБУ «Аграрний фонд» уповноважена Кабінетом міністрів здійснювати цінове регулювання на ринках продуктів харчування. Спецустанова формує державний інтервенційний фонд (запас окремих видів сільгосппродукції). У разі підвищення або падіння цін на продукти харчування фонд має, відповідно, продавати або купувати певну кількість продукції, щоб не допустити серйозних коливань цін на ринку.

Як повідомляв УНІАН, у грудні минулого року Кутовий вже порушував на засіданні Кабміну питання про реалізацію 67 тис. тонн цукру із запасів «Аграрного фонду». Повідомлялося, що це дозволило б державі уникнути збитків на 700 млн грн, оскільки термін зберігання цукру закінчується 15 квітня 2017 року. Але Міністерство юстиції заблокувало цю ініціативу.

У липні 2016 року Державна фінансова інспекція України запропонувала ліквідувати спецустанову «Аграрний фонд» за результатами ревізії, яка показала, що організація не виконує покладені на неї функції. За словами екс-міністра аграрної політики і продовольства Олексія Павленка, з початку свого існування СДБУ «Аграрний фонд» не провела жодної товарної або фінансової інтервенції. Кілька відповідних операцій були здійснені тільки протягом останніх двох років, але, як зазначив міністр, більшість з них - з порушенням законодавства.

НАБУ і Генпрокуратура досі продовжують пошуки 30 тис. тонн цукру (грошовий еквівалент 300-420 млн грн), вкрадених з черкаського складу підприємства наприкінці листопада 2015 року.