Об'єкти теплоенергетики Києва будуть передані комунальному підприємству після завершення контракту з «Київенерго» - КМДА

17:49, 08 лютого 2017

Київ. 8 лютого. УНІАН. Теплові активи столиці (теплові мережі, генерація) у зв'язку із закінченням 31 грудня 2017 року дії угоди міста з енергопостачальною компанією «Київенерго» будуть передані комунальному підприємству до проведення конкурсу із залучення великої іноземної компанії на умовах концесії до управління теплоенергетикою Києва.

Про це журналістам повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв.

«31 грудня 2017 року закінчується договір з «Київенерго», який був укладений ще у 2001 році. Місто не планує продовження цього договору. Єдине, ми розглядаємо питання продовжити його до кінця опалювального сезону наступного року. У будь-якому випадку, на першому етапі це буде муніципальна структура», - сказав Пантелєєв.

Він зазначив, що конкурс із залучення іноземної компанії до управління теплоенергетикою міста буде проведено після створення привабливих умов для великого інвестора.

«Перший етап - це поки не будуть створені умови, коли ми зможемо провести справді конкурс... коли будуть конкурувати успішні іноземні компанії за те, щоб працювати в Києві з теплоенергетикою, - сказав Пантелєєв. - Необхідно ще багато чого зробити, щоб теплоенергетика не тільки в Києві, але й у всій країні стала привабливою для інвесторів. Якщо і буде у нас партнер, то це буде велика іноземна компанія, яка має успішний досвід управління в європейських містах».

При цьому він зазначив, що оскільки сума необхідних інвестицій для модернізації теплових мереж, за попередніми оцінками, становить 600 млн дол., для міста кращим варіантом є концесія.

«Ми бачимо шлях концесії, це дозволить нам залучити інвестиції в цю сферу. Тільки за попередніми оцінками, щоб привести мережі у нормальний стан, необхідно близько 600 млн дол., враховуючи зношеність, враховуючи втрати і т. д.», - сказав Пантелєєв.

Як повідомляв УНІАН, у травні 2016 року київський міський голова Віталій Кличко заявив, що столична влада має намір розпочати процес демонополізації ринку теплоенергетики в Києві. Для цього, зокрема, планують реанімувати роботу КП «Київтеплоенерго», створеного ще 10 років тому.

У липні 2016 року Київрада вже передала в управління комунальному підприємству «Київтеплоенерго» 4 тис. 485 муніципальних об'єктів комплексу теплопостачання, які перебували у тимчасовому управлінні і користуванні «Київенерго».

Відповідні рішення було підготовлено, враховуючи, що наприкінці 2017 року завершується дія контракту з «Київенерго» щодо управління майном комплексу теплопостачання київської громади.