Автомобіль Шеремета підірвали саморобним вибуховим пристроєм дистанційної дії, сконструйованим із елементів міни - поліція

17:47, 08 лютого 2017

Київ. 8 лютого. УНІАН. Автомобіль, у якому перебував журналіст Павло Шеремет, підірвали саморобним вибуховим пристроєм дистанційної дії, сконструйованим з елементів протипіхотної міни МОН-50.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомив начальник Головного слідчого управління - заступник голови Національної поліції Олександр Вакуленко.

За його словами, також у цьому пристрої, як встановили українські та американські експерти, був бездимний порох гексоген, сама ж вибухівка мала фугасно-осколкові властивості, заряд яких був скерований вгору — на місце, де перебував водій, тобто Шеремет.

Також Вакуленко повідомив, що після вивчення залишків саморобної міни було сконструйовано подібну вибухівку, а потім в аналогічний спосіб у різних умовах на спеціальному полігоні підірвано 4 легковика, щоб з'ясувати спосіб дії вибухівки, її ураження, характер пошкодження.

Як повідомляв УНІАН, Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля. Поліція кваліфікувала злочин за 2 ч. п. 5 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). Генеральний прокурор Юрій Луценко назвав основною версією вбивства Шеремета помсту за його професійну діяльність.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не виключав, що до вбивства Шеремета може бути причетна Росія.