Кабмін схвалив оновлену концепцію управління держфінансами, що передбачає упровадження середньострокового бюджетного планування (доповнена)

16:50, 08 лютого 2017

Новина доповнена цитатою і довідковою інформацією

Київ. 8 лютого. УНІАН. Кабінет міністрів України на своєму засіданні в середу, 8 лютого, схвалив оновлену концепцію управління державними фінансами, що передбачає упровадження середньострокового бюджетного планування строком на три і більше років. Документ представив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Він наголосив, що документ є системним і стратегічно важливим, оскільки запроваджує практику прийняття середньострокових бюджетних декларацій, змінює політику управління держборгом у бік його зменшення в середньостроковій перспективі до 60% ВВП.

«Важливо, щоб цей документ став реальним. Ми вже підготували план дій, який протягом тижня розішлемо у всі органи влади», - сказав Данилюк, додавши, що Мінфін вже очікує від органів влади прогнозних даних і планів по 2017 році і на середньострокову перспективу.

Коментуючи необхідність прийняття документа, прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив: "Це важлива стратегія. Тут є конкретні кроки, які уможливлять ефективно використовувати мільярди держбюджету".

Основні напрями оновленої концепції: дотримання загальної бюджетно-податкової дисципліни, підвищення ефективності розподілу ресурсів, забезпечення ефективного виконання бюджету та підвищення рівня прозорості та підзвітності.

Крім того, концепція передбачає розвиток ринку гривневих ОВДП, прогнозування щоденного руху коштів на термін не менш як 6 місяців. При цьому передбачається посилення ролі Рахункової палати як аудиторського органу та Казначейства, яке повинно стати швидше банківською установою, ніж «державним гаманцем».

Як повідомляв УНІАН, держбюджет на 2017 рік став першим для України бюджетом, в якому закладено основи середньострокового планування, що передбачає досягнення закладених макропоказників для подальшого розвитку і поступального економічного зростання.