Мінекономрозвитку має намір рекомендувати Кабміну скасувати держрегулювання цін на продукти харчування на постійній основі

16:45, 08 лютого 2017

Київ. 8 лютого. УНІАН. Міністерство економічного розвитку і торгівлі має намір найближчим часом рекомендувати уряду визнати успішними результати пілотного проекту щодо скасування державного регулювання цін на продукти харчування, що діяв в Україні з 1 жовтня 2016 року до 1 січня 2017 року, і ввести його на постійній основі.

Про це повідомила прес-служба Мінекономрозвитку у відповідь на запит УНІАН.

«Міністерство економічного розвитку і торгівлі рекомендуватиме Кабінету міністрів визнати експеримент успішним і скасувати державне регулювання цін, повністю скасувавши дію постанови №1548 від 1996 року. Проект відповідного рішення буде найближчим часом оприлюднено на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України для обговорення», - йдеться в повідомленні.

За даними прес-служби, дослідження міністерства, проведене за підсумками експерименту, показує, що припинення державного цінового регулювання істотно не вплинуло на динаміку цін на ринку і споживчі настрої громадян.

«Результатом пілотного проекту є підтвердження попередніх висновків Мінекономрозвитку про низьку ефективність існуючих способів цінового регулювання», - відзначили в міністерстві.

Згідно з повідомленням, найбільше зростання ціни у четвертому кварталі 2016 року продемонстрували молочні продукти (на 10-22%) і курячі яйця (на 40%).

Прес-служба пояснює подорожчання молочної групи товарів сезонними факторами і зростанням закупівельних цін на молоко, що відбувалося на тлі дворічних максимумів світових цін і підвищеного попиту на цю продукцію.

З приводу яєць у Мінекономрозвитку відзначили, що, незважаючи на те, що ціни на них зросли на 40%, фактично на кінець грудня 2016 року ці ціни все одно були нижчими, ніж в аналогічному періоді 2015 року (20,95 грн проти 24,27 грн за десяток). Таким чином, ціни просто відновилися після їх катастрофічного падіння навесні і в середині року (до 9-10 грн за десяток), коли український експорт цієї продукції було обмежено через підозри у зараженні сальмонелою, що призвело до перенасичення ринку.

Як повідомляв УНІАН, 22 вересня Кабінет міністрів України затвердив пілотний проект скасування державного регулювання цін на продукти харчування з 1 жовтня 2016 року по 1 січня 2017 року.

Наприкінці грудня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що експеримент зі скасуванням держрегулювання виявився виправданим, не призвів до прискорення інфляції і тому буде продовжений.

Державне регулювання цін на продукти харчування було введене постановою Кабінету міністрів від 25 грудня 1996 року №1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)».