Кабмін виключив ДПЗКУ зі списку приватизації на поточний рік

15:44, 08 лютого 2017

Київ. 8 лютого. УНІАН. Кабінет міністрів України виключив Державну продовольчо-зернову корпорацію України (ДПЗКУ) з переліку об'єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2016-2017 роках, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Державну продовольчо-зернову корпорацію виключено з Переліку об'єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2016-2017 роках. Це рішення дозволить підвищити ефективність компанії та продовжити ефективну співпрацю з китайськими партнерами», - цитує прес-служба міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового.

Згідно з повідомленням, відтермінування приватизації підприємства обумовлено бажанням уряду відновити співпрацю ДПЗКУ з китайською корпорацією ССЕС, призупинену після рішення про передачу української держкорпорації в приватну власність.

Раніше голова правління ДПЗКУ Олександр Григорович зазначав, що виключення ДПЗКУ зі списку приватизації дозволить підприємству в найближчі два роки реалізувати заплановані інфраструктурні проекти, які були узгоджені з китайською стороною, та збільшити вартість компанії. Також, на думку керівника підприємства, такий крок створить сприятливі умови для продажу держкорпорації на відкритому конкурсі.

Як повідомляв УНІАН, до ухвалення відповідного рішення, у списку приватизації на 2017 рік перебували 33 українських підприємства, в тому числі «Аграрний фонд», «Артемсіль», «Укрспирт» і ДПЗКУ.

У 2012 році ДПЗКУ залучила кредит від Експортно-імпортного банку Китаю на суму 3 млрд дол., із яких використано лише 500 млн дол., 1 млрд дол. перебувають на депозитному рахунку в «Укрексімбанку». Ще 1,5 млрд дол. зберігаються в китайському банку. За резервування цих коштів корпорація сплатила 200 тис. дол. Однією з причин збитковості в компанії називають необхідність за договором із китайцями обслуговувати цей валютний кредит, використовувати кошти якого ДПЗКУ не має наміру.

ДПЗКУ – вертикально інтегрована компанія, яка проводить весь цикл робіт із зерновими та продуктами їх переробки: від виробництва до експорту. До складу ДПЗКУ входять 55 філій, їх загальна робоча ємність становить 3,75 млн тонн сільгоспкультур, у тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів – близько 2,5 млн тонн зернових вантажів на рік.