Голова «Укргазвидобування» розцінює проведення обшуків як спробу блокувати роботу компанії (доповнена)

13:56, 08 лютого 2017

Новина доповнена після 4-го абзацу

Київ. 8 лютого. УНІАН. Голова правління найбільшої газовидобувної компанії «Укргазвидобування» Олег Прохоренко розцінює проведення обшуків і вилучення корпоративних серверів представниками Служби безпеки та Генпрокуратури як спробу блокувати роботу компанії в розпал опалювального сезону.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив журналістам, коментуючи проведення обшуків у центральному офісі та регіональних відділеннях держкомпанії.

«Я розцінюю це як спробу блокувати компанію... Вилучення серверів і комунікацій може паралізувати роботу компанії», - сказав Прохоренко, і додав, що зараз компанія працює в напруженому режимі для забезпечення газом при піковому його споживанні в розпал опалювального сезону.

«Ця компанія щодня видобуває 41 млн куб. м. Україна зараз перебуває на піку опалювального сезону й добове споживання перевищує 100 млн куб. м... У результаті обшуків технічні фахівці будуть відволікатися, хтось не виконає свою роботу й ми недоотримаємо видобутий газ. Зараз кожен куб на вагу золота», - зазначив Прохоренко.

У свою чергу в прес-службі СБУ проведення обшуків пояснили необхідністю проведення розслідування можливих схем розкрадання грошей через закупівлю менеджерами компанії охоронних послуг у приватних структур. За даними спецслужби, менеджери держкомпанії закупили ці послуги у приватних компаній, перерахувавши на адресу останніх 95 млн грн. При цьому, згідно з чинним законодавством, охорона особливо важливих об'єктів державної власності приватними структурами заборонена.

Як повідомляв УНІАН, вранці 8 лютого 2016 року представники СБУ та Генпрокуратури почали обшуки в центральному офісі та регіональних відділеннях «Укргазвидобування».

За інформацією голови компанії Олега Прохоренка, правоохоронні органи розслідують закупівлі держкомпанії у приватних структур, які були здійснені у 2010-2014 роках, тобто до призначення нового менеджменту під керівництвом Прохоренка.

Довідка УНІАН. «Укргазвидобування» – найбільша газовидобувна компанія України, частка якої в загальному обсязі видобутку вуглеводнів у країні становить 70%. За підсумками 2016 року компанія збільшила видобуток природного газу на 0,5% - до 14,605 млрд куб. м, тоді як у 2015 році, порівняно з 2014 роком, спостерігалося падіння на 3,8% - до 14,528 млрд куб. м.

Влітку 2015 року Кабінет міністрів у рамках зміни керівництва держкомпаній призначив Олега Прохоренка головою «Укргазвидобування».