Кабмін затвердив порядок рівномірного розподілу дотацій на підтримку агросектору в 2017 році

13:55, 08 лютого 2017

Київ. 8 лютого. УНІАН. Кабінет міністрів України в ході свого засідання у середу, 8 лютого, затвердив порядок рівномірного щомісячного розподілу дотацій на підтримку аграрного сектору в 2017 році, покликаний компенсувати збитки сільгоспвиробників від скасування спецрежиму оподаткування ПДВ.

Документ представив міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий.

«Уряд хоче запропонувати аграріям компенсаторний механізм, який би давав можливість підтримати їх у контексті скасування спеціального режиму оподаткування... Бюджетна дотація виплачується щомісячно, відповідно до коефіцієнта пропорційності, який розраховується ДФС залежно від сплаченої суми ПДВ і певного виду діяльності», - повідомив міністр.

За словами Кутового, бюджетна дотація надаватиметься сільгоспвиробникам, які займаються, насамперед, тваринництвом, вирощуванням винограду, фруктів, ягід, горіхів, овочів, тютюну та цукрових буряків. При цьому на підтримку галузі птахівництва буде спрямовано не більш як 50% від загальної суми держпідтримки.

Міністр нагадав, що цього року на підтримку аграрної галузі уряд передбачив 5,5 млрд грн, що становить 1% від валового виробництва сільгосппродукції. «Цього року ми збільшили підтримку аграріїв у 20 разів порівняно з минулим роком», - сказав він.