СБУ пояснює проведення обшуків в офісах «Укргазвидобування» необхідністю розслідування можливого розкрадання грошей під час закупівлі охоронних послуг

13:41, 08 лютого 2017

Київ. 8 лютого. УНІАН. Служба безпеки України пояснює проведення обшуків в офісах найбільшої газовидобувної компанії - «Укргазвидобування» необхідністю проведення розслідування можливих схем розкрадання грошей через закупівлю менеджерами компанії охоронних послуг у приватних структур. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«Правоохоронці встановили, що чиновники головного офісу «Укргазвидобування» і регіональних філій компанії у змові з комерційними структурами організували механізм розкрадання грошей компанії шляхом надання охоронних послуг», - повідомили у прес-службі, додавши, що в рамках кримінального провадження, яке було відкрито за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення та розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем - УНІАН), 8 лютого співробітники СБУ почали санкціоновані обшуки в офісах «Укргазвидобування» у Києві, Полтаві та Харківської області, а також в офісах приватних компаній.

Згідно з повідомленням, співробітники СБУ задокументували, що для легалізації операції менеджери «Укргазвидобування» уклали договори з двома приватними охоронними структурами нібито на надання послуг із забезпечення безпеки.

«Менеджери незаконно перерахували комерсантам понад 95 млн грн, які потім перевели в готівку та привласнили учасники угоди», - повідомили в прес-службі СБУ, додавши, що згідно з чинним законодавством охорона особливо важливих об'єктів державної власності приватними структурами заборонена.

На сьогодні слідчі дії тривають.

Як повідомляв УНІАН, вранці 8 лютого 2016 року представники СБУ та Генпрокуратури почали обшуки в центральному офісі та регіональних відділеннях «Укргазвидобування».

За інформацією голови компанії Олега Прохоренка, правоохоронні органи розслідують закупівлі держкомпанії у приватних структур, які були здійснені у 2010-2014 роках, тобто до призначення нового менеджменту під його керівництвом.

Довідка УНІАН. «Укргазвидобування» – найбільша газовидобувна компанія України, частка якої в загальному обсязі видобутку вуглеводнів у країні становить 70%. За підсумками 2016 року компанія збільшила видобуток природного газу на 0,5% - до 14,605 млрд куб. м, тоді як у 2015 році, порівняно з 2014 роком, спостерігалося падіння на 3,8% - до 14,528 млрд куб. м.

Влітку 2015 року Кабінет міністрів у рамках зміни керівництва держкомпаній призначив Олега Прохоренка головою «Укргазвидобування».