У Німеччині вважають можливою зустріч глав МЗС країн "нормандської четвірки" наступного тижня - ЗМІ

12:45, 08 лютого 2017

Київ. 8 лютого. УНІАН. У Німеччині вважають можливою зустріч глав зовнішньополітичних відомств країн "нормандської четвірки" щодо підтримання режиму припинення вогню на Донбасі наступного тижня у Бонні.

Про це в ефірі радіо Deutschlandfunk заявив уповноважений уряду ФРН з питань співробітництва з РФ Ґернот Ерлер, повідомляє Deutsche Welle.

Як сказав Ерлер, тему дотримання режиму тиші буде обговорено на переговорах міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки" (Україна, Франція, ФРН, РФ), яка відбудеться в рамках зустрічі "Великої двадцятки" у Бонні.

Він вважає, що укладені в лютому 2015 року Мінські угоди залишаються цілком прийнятними, проте, на жаль, бракує волі для їхнього виконання.

Поточну ситуацію на Донбасі Ерлер назвав "гнітючою", нагадавши, що ці угоди були підписані ще два роки тому, але досі не вдалося досягти того, щоби гармати мовчали, а усі 13 пунктів угод були виконані.

"Натомість бойові дії постійно спалахують з новою силою і завершуються взаємними звинуваченнями сторін", - наголосив Ерлер.

Особливого прогресу, на його думку, немає і в питанні вироблення нової "дорожньої карти", щодо якої існує принципова домовленість між сторонами, і яка має конкретизувати процес виконання кожного із 13 пунктів мінських угод. "Але й тут досі не вдалося досягти прориву", - сказав Ерлер і додав, що українській та російській стороні бракує політичної волі на найвищому рівні задля повного виконання підписаних ними ж домовленостей.

"Це як рефлекс - щоразу, як загострюється ситуація, відновлюється політичний процес, і політичні радники від кожної зі сторін знову збираються у "нормандському форматі". Наступним кроком стає те, що зустрічаються міністри закордонних справ, а зрештою може відбутися зустріч між трьома президентами та канцлером ФРН Анґелою Меркель. Ми вже не раз були свідками цього механізму", - заявив Ерлер.

Він визнав те, що з приходом на пост президента США Дональда Трампа в Києві відчувають певне занепокоєння, не знаючи, чого чекати від Вашингтона, але сподіваються на продовження запроваджених Заходом санкцій проти РФ. За оцінками Ерлера, у Євросоюзі консенсус щодо продовження санкцій і надалі зберігається.

Джерело: http://dw.com/p/2X8y1