Українські енергосистеми можуть бути інтегровані з європейськими вже за 3-5 років - Точицький

12:40, 08 лютого 2017

Брюссель. 8 лютого. УНІАН. Представник України при Європейському Союзі, посол Микола Точицький вважає, що українські енергосистеми можуть бути інтегровані в ринок Європейського Союзу вже за 3-5 років.

Таку думку він висловив в ексклюзивному інтерв’ю УНІАН.

Говорячи про реалізацію заходів, спрямованих на інтеграцію українського ринку електроенергії у ринок країн ЄС (ENTSO-E), Точицький констатував, що «минулого року відбулися певні зрушення».

Так, за його словами, було проведено дослідження можливості паралельної роботи української та молдовської енергосистем з синхронною зоною континентальної Європи, проаналізовано відповідність та рівень імплементації технічних стандартів ENTSO-E в енергосистемах України і Молдови.

«Це дослідження стало першим кроком, далі буде зроблений аналіз рентабельності та підготовлений відповідний план заходів. На думку експертів, за наявності політичної волі сторін та активної роботи над цим питанням, синхронізації мереж можна було б досягнути вже за 3-5 років. Розраховую, що нам вдасться це зробити, адже це ще один елемент підвищення енергетичної безпеки держави», - сказав Точицький.

Повний текст інтерв’ю оприлюднений на сайті УНІАН.