Мінфін наполягає на необхідності створення фінансової поліції та повному скасуванні податкової міліції

10:27, 08 лютого 2017

Київ. 8 лютого. УНІАН. Міністерство фінансів України наполягає на необхідності створення фінансової поліції та повному скасуванні податкової міліції - без можливості відновлення цієї структури в будь-якому вигляді. Про це йдеться у зверненні Міністерства фінансів, опублікованому на офіційній сторінці відомства в Facebook.

«Вчора депутати податкового комітету ВР проголосували за поправки до законопроекту №0940, що повертають податкову міліцію (ліквідовану з 1 січня цього року - УНІАН) в юридичне поле. На четвер заплановано голосування за ці поправки в парламенті. Ми не можемо допустити відновлення й легітимізації цієї одіозної силової структури і докладаємо всіх можливих зусиль для роз'яснення необхідності створення фінансової поліції», - йдеться у зверненні Мінфіну.

Раніше міністр фінансів Олександр Данилюк звернувся до народних депутатів із проханням не підтримувати підготовлений рядом парламентаріїв проект закону про оподаткування спадщини, що передбачає відновлення податкової міліції.

Міністр підкреслював, що відсутність податкової міліції не призвела до «розгулу фінансової злочинності». Разом із тим, уряд уже підготував проект закону про фінансову поліцію, який схвалений усіма профільними асоціаціями та експертами. Документ передбачає ліквідацію економічних підрозділів силових структур МВС, СБУ, а також ДФС і формування єдиної структури, яка стане більше аналітичною службою ніж силовою.

Якщо проект закону буде схвалений урядом і прийнятий Верховною Радою найближчим часом, фінансова поліція може бути створена в Україні вже до кінця цього року.