Оператор «Київстар» виступає проти ухвалення законопроекту про електронні комунікації

20:03, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Найбільші українські оператори мобільного зв'язку «Київстар» і «МТС Україна» (бренд Vodafone) піддали критиці зареєстрований у Верховній Раді законопроект про електронні комунікації, при цьому «Київстар» рішуче проти його прийняття. Про це повідомили прес-служби компаній.

Йдеться про законопроект №3549-1 «Про електронні комунікації», яким держава має намір врегулювати ринок мобільного зв'язку та інтернету. Зокрема, законопроект надає право регулятору ринку - Національній комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), встановлювати тарифи на послуги операторів, а також дозволяє передачу абонентських даних і впроваджує обов'язкову ідентифікацію всіх абонентів операторів.

Разом з тим у документі є норми, які скасовують ліцензування діяльності операторів, що регулюють порядок їх доступу до інфраструктури, спрощуючи взаємодію операторів і власників інфраструктури, а також норми, які скасовують позапланові перевірки операторів з боку НКРЗІ.

«Київстар» вважає, що ухвалення Верховною Радою даного законопроекту не можна допустити, оскільки державне регулювання роздрібних цін суперечить Угоді про асоціацію з ЄС.

«Окремі положення законопроекту «Про електронні комунікації» повністю застаріли, та ще й порушують право громадянина на анонімність, вибір способів передачі та отримання інформації», – цитує прес-служба керівника компанії «Київстар» Петра Чернишова.

У прес-службі зазначили, що оператор виступає проти виписаних у проекті закону норм про обов'язкову ідентифікацію всіх абонентів, яку планується запровадити з 30 червня 2017 року, і щодо дозволу на передачу абонентських даних, яке потрібно обов'язково підписувати в письмовому вигляді.

«В умовах, коли 90% абонентів в Україні – анонімні, отримати такий дозвіл видається вкрай складним», - пояснили в прес-службі «Київстару».

Керівник «Київстару» закликав депутатів, учасників ринку і НКРЗІ обговорити окремі проблемні аспекти законопроекту.

«Київстар» виступає за створення прозорих і справедливих для всіх учасників ринку законів, які спростять ведення бізнесу в країні і стимулюватимуть українців користуватися сучасними технологіями для роботи, спілкування та освіти», - пояснив він.

У свою чергу, оператор «МТС Україна» вважає цей законопроект прийнятним і робочим, за винятком норми про регулювання державою роздрібних тарифів.

«Це зайва для конкурентного ринку і регресивна норма, яка заважатиме розвиткові галузі і обмежуватиме можливість впровадження нових технологій в Україні», - повідомили УНІАН у прес-служба компанії.

Верховна Рада 7 лютого планувала повторно розглянути в першому читанні відповідний законопроект №3549-1 «Про електронні комунікації», зареєстрований 11 грудня 2015 року, однак розгляд було відкладено.

Як повідомляв УНІАН, у середині січня 2017 року Український союз промисловців і підприємців (УСПП) закликав депутатів відкликати поданий на розгляд Верховної Ради законопроект про електронні комунікації, оскільки він не відповідає українському законодавству і рекомендаціям ЄС, обмежує конституційні права громадян, суперечить єдиній державній політиці і створює загрози безпеці й інвестиційній сфері України.