Порошенко та президент Швейцарії узгодили кроки із прискорення повернення в Україну активів режиму Януковича

19:43, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Президент України Петро Порошенко та президент Швейцарської Конфедерації Доріс Лойтхард узгодили кроки щодо прискорення повернення в Україну коштів, незаконно виведених колишніми високопосадовцями.

Як повідомили у прес-службі глави Української держави, про це йшлося під час телефонної розмови лідерів двох країн.

Як зазначається, президенти наголосили, що за 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Україною та Швейцарією закладено надійні підвалини двостороннього партнерства та наголосили на спільному інтересі надалі поглиблювати таке взаємовигідне співробітництво.

Президент України детально поінформував про загострення на Донбасі. Зокрема, він привернув увагу до складної гуманітарної ситуації у зв'язку із російськими обстрілами Авдіївки. Глава держави підкреслив, що така поведінка має отримати належну оцінку з боку міжнародної спільноти, поінформували у прес-службі.

Президент Швейцарії, своєю чергою, наголосила, що Росія повинна зробити все для припинення вогню. Крім цього, Лойтхард відзначила прогрес у проведенні реформ в Україні, «що підвищує довіру інвесторів до української економіки, та підтвердила готовність підтримувати Україну на цьому шляху, зокрема в питанні судової реформи».

«Під час розмови було також узгоджено подальші кроки з прискорення повернення Україні коштів, які були незаконно виведені колишніми високопосадовцями та наразі зберігаються у швейцарських банках», - йдеться у повідомленні.