Суд заарештував у Ренійському порту 4 судна, які були задіяні у «схемі Курченка» з реалізації нафтопродуктів

19:36, 07 лютого 2017

Одеса. 7 лютого. УНІАН. Суд заарештував у Ренійському морському торговому порту 4 судна, які задіяли в Одеській області у так званій схемі олігарха Сергія Курченка з незаконної реалізації 800 тис. тонн нафтопродуктів.

Як повідомили УНІАН у прес-службі прокуратури Одеської області, судна в Ренійському порту (Одеська область) заарештовано наприкінці минулого тижня за клопотанням прокуратури Приморським районним судом Одеси.

«За клопотанням прокуратури Одеської області Приморським районним судом Одеси накладено арешт на чотири річкових судна на території Ренійського морського торгового порту, які за злочинною схемою повинні були використовувати для вивезення нафтопродуктів за кордон», - повідомили в прес-службі.

Як пояснили в прес-службі, фактично зазначені плавзасоби не завантажувалися, а їх суднозаходи на причал здійснювалися для конспірації незаконної діяльності.

Наразі співробітники прокуратури спільно з працівниками УСБУ в області та поліцією вживають заходів щодо передачі арештованого майна на відповідальне зберігання державним органам.

На зазначених суднах наразі тривають обшуки.

Як повідомляв УНІАН, 4 лютого Приморський районний суд Одеси постановив взяти під варту з правом внесення застави в 20 млн грн підприємця, затриманого в Дніпрі 3 лютого, підозрюваного в координації фіктивного вивезення нафтопродуктів через Одеську область за так званою «схемою» Курченка.

За даними слідства, затриманий був координатором у схемі реалізації 800 тис. тонн нафтопродуктів, в яку входили представники фіктивних фірм, працівники Одеської митниці та інших контролюючих органів регіону.

У рамках «справи Курченка» викрито трьох посадових осіб Одеської митниці, причетних до незаконної реалізації 800 тис. тонн нафтопродуктів з ухиленням від сплати 1,2 млрд грн податків до держбюджету.

У травні 2014 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що компанії, які входять в холдинг Курченка ВЕТЕК, за попередні два роки ввезли за фіктивними документами на територію України понад 5 млн тонн нафтопродуктів на суму 36 млрд грн. За документами, дані нафтопродукти не повинні були реалізовуватись в Україні, а повинні були поставлятися до третіх країн, що давало змогу компаніям Курченка ухилятися від сплати податків. Під час розслідування було заарештовано особисті рахунки Курченка, його рухоме і нерухоме майно на загальну суму понад 1,5 млрд грн. Господарський суд Києва наприкінці листопада 2015 року зняв арешт з грошових коштів та майна компанії ВЕТЕК. У квітні 2014 року Курченко був оголошений в міжнародний розшук.