Нацбанк спростовує інформацію про присвоєння коду МФО «центральним банкам» так званих ДНР і ЛНР

18:38, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Інформація про нібито присвоєння Національним банком України МФО (код банку) «центральним банкам» так званих ДНР і ЛНР не відповідає дійсності, повідомили УНІАН у прес-службі регулятора, коментуючи відповідні публікації в ЗМІ.

«Національний банк і українська банківська система не здійснюють діяльність на території самопроголошених так званих «ЛНР»-«ДНР». Національний банк України також не регулює діяльність банківських установ на непідконтрольних Україні територіях», - наголошується в повідомленні.

Регулятор нагадав, що здійснення всіх видів фінансових операцій в населених пунктах, що не контролюються українською владою, призупинено в 2014 році, й відповідне рішення міститься в постанові НБУ від 6 серпня 2014 року №466, а також в указі президента України від 14 листопада 2014 року.

За інформацією НБУ, перевірити код банку (МФО) та дізнатися більш детальну інформацію про суб'єкт, якому він належить, можна на офіційній сторінці регулятора в Довіднику банків України, при цьому зазначений у ЗМІ код не використовується.

«Звертаємо увагу на те, що використання «центральними банками» так званих «ДНР»-«ЛНР» фінансових термінів, подібних тим, які використовує українська банківська система, не може доводити факт співпраці з Національним банком України», - наголосив регулятор.