ВР підтримала надання соцдопомоги дітям померлого годувальника, які не одержують у зв’язку з цим пенсію

18:21, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Верховна Рада України ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання допомоги на дітей померлого годувальника” (№4668).

Як передає кореспондент УНІАН, за таке рішення проголосував 231 народний депутат.

Як повідомляв УНІАН, 14 липня Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо надання допомоги на дітей померлого годувальника" (№4668).

Голова комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денисова, представляючи законопроект зазначила, що нині законодавством визначено, що діти або батьки померлого, якщо вони були на його утриманні отримують право на пенсію по втраті годувальника при наявності у померлого страхового стажу від 1 до 15 років.

"Як свідчать звернення громадян, не всі мають такий стаж і отримують таку допомогу... Саме такий порядок пропонується у нашому законопроекті: незалежно від доходу родини, платити на кожну дитину до 18 років, а на дітей, які навчаються, - до 20 років, - державну соціальну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Незалежно від страхового стажу", - сказала депутат.

Законопроектом, зокрема, у законі "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" передбачено встановити, що державна соціальна допомога призначається особі, яка досягла віку, встановленого статтею 1 цього закону та не має права на пенсію відповідно до чинного законодавства або визнана інвалідом в установленому порядку, або є дитиною померлого годувальника і не одержує у зв’язку з цим пенсію/іншу державну допомогу.

Допомога дітям призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначенням допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника.