Парламентом ухвалено закон про антидопінговий контроль у спорті

18:20, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Верховна Рада України ухвалила урядовий закон про антидопінговий контроль у спорті (№4724).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 233 народних депутата із 295, зареєстрованих у сесійній залі.

Документом встановлюється, що організація та здійснення допінг-контролю у спорті покладаються на Національний антидопінговий центр України, що є спеціалізованою державною установою.

Центр, зокрема, затверджує антидопінгові правила; забезпечує дотримання міжнародних стандартів антидопінгової діяльності; забезпечує проведення досліджень, пов’язаних з визначенням заборонених речовин; видає дозволи на терапевтичне використання заборонених речовин; складає щорічний план тестувань та проводить такі тестування.

Фінансування Національного антидопінгового центру здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, інших джерел, не заборонених законодавством.

Тестування проводиться Центром та/або іншою антидопінговою організацією, визначеною відповідно до вимог Конвенції. Аналіз допінг-проб спортсменів проводиться в лабораторіях допінг-контролю, акредитованих відповідно до вимог Конвенції.

Крім того, в законі йдеться і про Національну антидопінгову лабораторію, яка утворюється у формі публічного акціонерного товариства з відповідною назвою, 100% акцій якого належить державі. Ця лабораторія утворюється на базі лабораторії антидопінгового контролю Національного антидопінгового центру.

Лабораторія проводить лабораторний аналіз допінг-проб відповідно до Міжнародного стандарту для лабораторій, аналізу харчових продуктів та продуктів для спеціального дієтичного споживання з метою виявлення заборонених речовин, а також .досліджень і розробок щодо аналітичних методик виявлення заборонених речовин.

Нагляд за діяльністю Національного антидопінгового центру та Національної антидопінгової лабораторії здійснює Наглядова рада антидопінгового контролю, що діє в межах повноважень, визначених цим законом.

Законом передбачено, що тестуванню підлягають спортсмени, які беруть участь у спортивних змаганнях чи проходять підготовку до них, незалежно від віку, рівня майстерності та місця перебування.

Санкції за порушення антидопінгових правил та порядок їх застосування визначаються відповідно до Конвенції та антидопінгових правил.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім статті 4 (Національна антидопінгова лабораторія) та пунктів 3, 7 і 9 частини другої статті 5 (щодо функцій Наглядової ради антидопінгового контролю), які набирають чинності з 1 січня 2027 року.

З ухваленням закону визнається таким, що втратив чинність, закон України “Про антидопінговий контроль у спорті” від 2001 року. Крім того, Кабміну доручається під час формування проектів Держбюджету на 2018-2026 роки передбачати видатки для функціонування Національного антидопінгового центру та на закупівлю обладнання його лабораторії антидопінгового контролю.

До 1 січня 2020 року уряд має забезпечити лабораторію антидопінгового контролю приміщенням відповідно до Міжнародного стандарту для лабораторій; до 1 січня 2027 року - забезпечити створення публічного акціонерного товариства "Національна антидопінгова лабораторія" на базі лабораторії антидопінгового контролю Національного антидопінгового центру.