Програма компенсації вартості придбаної сільгосптехніки запрацює з червня – Мінагропрод

17:33, 07 лютого 2017

Хмельницький. 7 лютого. УНІАН. Міністр агарної політики та продовольства України Тарас Кутовий повідомив, що програма компенсації частки вартості придбаної сільськогосподарської техніки українського виробництва, ініційована Мінагропродом, запрацює з червня.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні високопосадовець заявив на Національному форумі аграріїв у Хмельницькому.

За його словами, до того часу уряд має затвердити порядок відшкодування коштів товаровиробникам та отримати перелік заявок від областей на фінансування цієї програми.

Міністр додав, що внаслідок реалізації даної програми сільгоспвиробникам буде відшкодовано до 40% від вартості придбаної техніки вітчизняного виробництва.

«У нашому розумінні компенсація за придбання сільськогосподарської техніки становитиме до 40% від її вартості. Гроші надаватимуться безпосередньо фермерам і учасникам ринку», - зазначив Кутовий.

Як повідомляв УНІАН, Мінагропрод ініціював запуск програми підтримки сільгоспмашинобудування для малих аграріїв, на яку у 2017 році буде виділено 550 млн грн (10% від загальної суми державної підтримки галузі). У 2018 році на ці цілі буде спрямовано 15% від обсягу держпідтримки, а у 2019 р. - 20%.

У 2017 році на підтримку аграрної галузі з державного бюджету буде направлено 5,5 млрд грн, що становить 1% від валового виробництва сільськогосподарської продукції в попередньому році. За прогнозами Кутового, наступного року сума держпідтримки становитиме понад 6 млрд грн.

Раніше Кутовий заявив, що державна програма підтримки малого та середнього фермерства дозволить збільшити виробництво аграрної продукції на 10 млн тонн на рік, оскільки її мета – допомогти невеликим господарствам досягти показників продуктивності великих агрокомпаній.