Горбулін назвав неприйнятною пропозицію посла Німеччини щодо проведення виборів на Донбасі за присутності російських військ

17:05, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік, радник президента України Володимир Горбулін назвав неприйнятною пропозицію посла ФРН Ернста Райхеля щодо проведення виборів на Донбасі за присутності російських військ.

Про це він заявив в ефірі телеканалу "112.Україна".

«Умови, які він (Райхель - УНІАН) запропонував, з моєї точки зору, ні наша влада, ні наше суспільство прийняти не можуть", - сказав Горбулін.

Він переконаний, що посол Німеччини глибоко помиляється, проте намагається нав'язати українському суспільству свою точку зору.

Як повідомляв УНІАН, посла Німеччини в Україні запрошено до МЗС для отримання пояснень щодо його висловлювань в одному зі ЗМІ з приводу врегулювання ситуації на Донбасі.

В інтерв'ю РБК-Україна Райхель підтвердив наявність німецько-французького варіанту "дорожньої карти" реалізації Мінських угод. Він не став вдаватися в його конкретику, але навіть загальні тези дають підставу вважати, що цей варіант не буде беззастережно сприйнятий в Україні. Зокрема дипломат припустив, що вибори на окупованій частині Донбасу можуть відбутися за присутності там російської армії. Все, за його словами, залежатиме від умов, за яких ці вибори будуть проводитися.

Райхель і раніше неодноразово заявляв, що вибори на Донбасі за певних умов можуть бути проведені до встановлення контролю України над окупованими територіями. Зокрема, про це він говорив під час візиту до Харкова 14 грудня 2016 року та в інтерв'ю Радіо Свобода від 21 грудня 2016 року.

6 лютого дипломат, не стверджуючи, що ситуація ідентична, нагадав про останні парламентські вибори при комуністичному режимі в Німецькій Демократичній Республіці, які відбувалися за присутності Західної групи Збройних сил Радянського Союзу.