Події в Авдіївці засвідчили, що слабким місцем в "гібридній війні" залишається критична інфраструктура України - Горбулін

15:59, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік, радник президента України Володимир Горбулін переконаний, що останні події в Авдіївці продемонстрували, що в «гібридній війні» з Росією вкрай слабким місцем залишається критична інфраструктура нашої країни.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив сьогодні під час прес-конференції в Києві.

«Головним результатом трирічної боротьби з російською гібридною агресією стало те, що Україна довела свою цілковиту спроможність як держави, яка здатна захисти свій суверенітет та політичну суб’єктність», - заявив експерт.

«Політична мета нашого гібридного противника наразі не досягнута, але боротьба триває. Економічна, фінансова, енергетична залежність України від РФ не лише не забезпечила миру та безпеки, але виявила критичну уразливість до гібридного шоку. Слаба диверсифікованість зовнішньої торгівлі України, її історична залежність від російських постачальників та споживачів у виробничих ланцюгах – чинники, що надали РФ можливість зробити торгівлю головною мішенню агресії проти України в економічній сфері», - додав Горбулін.

«Вкрай слабким місцем залишається критична інфраструктура України, і останні події в Авдіївці це болісно продемонстрували», - заявив радник президента.

Водночас, за його словами, гібридна війна проти України створила імпульс для прискорення економічних та фінансових трансформацій та структурних зрушень, збільшила масштаб експортних відносин з країнами Євросоюзу.