Посла Німеччини запросили до МЗС для отримання пояснень щодо його висловлювань з приводу врегулювання ситуації на Донбасі

15:47, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля запрошено до МЗС України для отримання пояснень щодо його висловлювань в одному із ЗМІ з приводу врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це УНІАН повідомила заступник начальника управління інформації політичного департаменту МЗС України Олена Ващенко.

«Посла Німеччини запрошено до МЗС України для отримання пояснень щодо його висловлювань, опублікованих в інтерв'ю виданню РБК-Україна», - сказала Ваащенко.

Як відомо, в інтерв'ю РБК-Україна Райхель підтвердив наявність німецько-французького варіанту "дорожньої карти" реалізації Мінських угод. Він не став вдаватися в його конкретику, але навіть загальні тези дають підставу вважати, що цей варіант не буде беззастережно сприйнятий в Україні. Зокрема дипломат припустив, що вибори на окупованій частині Донбасу можуть відбутися за присутності там російської армії. Все, за його словами, залежатиме від умов, за яких ці вибори будуть проводитися.

Райхель і раніше неодноразово заявляв, що вибори на Донбасі за певних умов можуть бути проведені до встановлення контролю України над окупованими територіями.

Зокрема про це він говорив під час візиту до Харкова 14 грудня 2016 року та в інтерв'ю Радіо Свобода від 21 грудня 2016 року.

6 лютого дипломат, не стверджуючи, що ситуація ідентична, нагадав про останні парламентські вибори при комуністичному режимі в Німецькій Демократичній Республіці, які відбувалися за присутності Західної групи Збройних сил Радянського Союзу.