Будівництво лінії «Запорізька АЕС - Каховська» буде завершено у вересні-жовтні і знизить споживання дефіцитного антрациту на 2 млн тонн на рік – Насалик (доповнена)

15:23, 07 лютого 2017

Новина доповнена довідковою інформацією.

Київ. 7 лютого. УНІАН. Будівництво лінії електропередачі «Запорізька АЕС - Каховська», яка дасть змогу станції збільшити обсяг виробленої і відпущеної електроенергії в енергосистему, буде завершено у вересні-жовтні 2017 року і сприятиме зниженню споживання тепловою генерацією дефіцитного вугілля антрацитової групи на 2 млн тонн на рік.

Про це під час прес-конференції, присвяченої забезпеченню вугіллям теплової генерації і питанню блокування поставок вугілля із зони АТО, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

«Проект, який дасть можливість повністю функціонувати Запорізькій АЕС, одній з найпотужніших у Європі, – це будівництво ліній електропередач «Запорізька АЕС – Каховська». Це дасть змогу розвантажити близько 750 тис. тонн вугілля тільки до кінця року... Будівництво цієї лінії завершиться у вересні-жовтні цього року, і за рік ми очікуємо ефект близько 2 млн тонн антрацитової групи», - сказав міністр.

Як повідомляв УНІАН, Міненерговугілля та Європейський інвестиційний банк у вересні 2011 року підписали угоду про фінансування будівництва ліній електропередач напругою 750 кВ «Запорізька АЕС – Каховська» обсягом 175 млн євро. У вересні 2012 року Верховна Рада України ратифікувала угоду на проведення цього будівництва.

У 2014 році було розпочато будівництво підстанції «Каховська».

На початку серпня 2016 року прес-служба «Укренерго» повідомила, що компанії-підрядники завершили будівельні роботи підстанції «Каховська» на 90%.

У жовтні повідомлялося, що держкомпанія-оператор об'єднаної енергосистеми «Укренерго» планує завершити будівництво і введення в експлуатацію ліній електропередач від Запорізької АЕС до підстанції «Каховська», самої підстанції, а також ліній від «Каховської» до розподільних мереж загальною вартістю 200 млн євро в третьому кварталі 2017 року.