Повне блокування поставок вугілля із зони АТО призведе до віялових відключень електроенергії – Насалик (доповнена)

15:14, 07 лютого 2017

Новина доповнена довідковою інформацією.

Київ. 7 лютого. УНІАН. Повне блокування поставок вугілля із зони АТО на теплоелектростанції на підконтрольній території Україні призведе до обмеження генерації і, як наслідок, віялових відключень електроенергії. Про це під час прес-конференції, присвяченій забезпеченню вугіллям теплової генерації і питанню блокування поставок вугілля із зони АТО, повідомив міністр енергетики Ігор Насалик.

«Якщо буде повністю перекрито зону АТО, я можу підтвердити, що ми пройдемо певний період адаптації, і ми перейдемо до віялових відключень і обмеження генерації», - сказав Насалик.

Також міністр додав, що обмеження генерації буде викликане тим, що накопичених запасів вугілля повністю вистачить до кінця березня 2017 року, після чого, у разі блокади, потрібно буде імпортувати додаткові обсяги з різних країн, при цьому час поставки може досягати 50-55 днів.

«На тих запасах, які у нас є, ми можемо протриматися до кінця березня 2017 року, але антрацитова група може поставлятися з ПАР, Австралії, Китаю чи США, час поставки з яких становить мінімум 50-55 днів, тому цей розрив – його доведеться компенсувати, і компенсація можлива лише за рахунок обмеження генерації», - зазначив Насалик.

Як повідомляв УНІАН, після ініційованої Росією війни на Донбасі, Україна втратила в цьому регіоні велику кількість шахт, які видобувають антрацит. Для вирішення цієї проблеми Україна закуповувала паливо в Південно-Африканській Республіці. На сьогодні, на захопленій бойовиками території антрацит видобувають лише шахти компанії ДТЕК Ріната Ахметова, однак поставки вугілля із зони АТО часто перериваються.

25 січня 2017 року ветерани АТО заблокували залізницю «Луганськ – Попасна» в рамках торговельної блокади окупованих регіонів Донбасу, в результаті чого було зупинено рух 12 поїздів.

Після цього заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука заявив, що ця блокада може призвести до того, що вся Луганська область залишиться без електроенергії. За його словами, цей маршрут – єдина гілка, якою здійснюється поставка вугіллям ТЕС до Щастя. На думку Туки, такі дії є незаконними і недоцільними.

26 січня 2017 року у прес-службі «ДТЕК-Енерго» повідомили, що блокування залізничної ділянки на лінії розмежування, а саме в районі населених пунктів Гірське – Золоте Луганської області, може негативно вплинути на забезпечення вугіллям ТЕС, які розміщені на підконтрольній території України.

Наприкінці січня Насалик також повідомляв, що продовження блокади і поставок енергетичного вугілля з окупованих територій на українські ТЕС, створює ризики для енергетичної безпеки України.