Україна веде переговори щодо імпорту 1 млн тонн дефіцитного вугілля антрацитової групи з США – міністр енергетики (доповнена)

14:57, 07 лютого 2017

Новина доповнена довідковою інформацією.

Київ. 7 лютого. УНІАН. Приватні українські компанії ведуть переговори з іноземними партнерами щодо імпорту 1 млн тонн дефіцитного вугілля антрацитової групи з США. Про це під час прес-конференції, присвяченої забезпеченню вугіллям теплової генерації і питанню блокування поставок вугілля з зони АТО, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

«У мене є поки що непідтверджена інформація про те, що зараз ведуться переговори щодо поставки 1 млн тонн вугілля антрацитової групи з США... Вони (переговори – УНІАН) проводяться на рівні приватного сектору, оскільки генерація в основному приватна», - сказав міністр, додавши, що через тиждень він знатиме подробиці переговорів і терміни можливої поставки палива.

Як повідомляв УНІАН, Україна почала відчувати гострий дефіцит енергетичного вугілля з літа 2014 року, коли внаслідок військових дій на сході країни повністю втратила контроль над частиною Донбасу, де розташована більшість шахт. Після цього країна почала імпортувати це вугілля з ПАР. Наприклад, минулого року поставки вугілля антрацитової групи з ПАР здійснювала приватна компанія ДТЕК і державна «Центренерго».

За результатами 2016 року Україна скоротила імпорт кам'яного вугілля і антрациту в грошовому вираженні на 10% - до 1,467 млрд дол.