Відмова від поставок антрацитового вугілля із зони АТО і повний перехід на його імпорт призведе до зростання цін на цей вид палива на 30-40% - Насалик

14:40, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Відмова від поставок дефіцитного вугілля антрацитної групи, який видобувається на тимчасово непідконтрольній Україні території Донбасу, і повний перехід на імпортні поставки цього виду палива призведе до зростання його ціни на 30-40%.

Про це під час прес-конференції, присвяченій забезпеченню вугіллям теплової генерації і питання блокування поставок вугілля з зони АТО повідомив профільний міністр Ігор Насалик.

«Перехід тільки на імпорт антрацитового вугілля позначиться на ціновій політиці. Закони економіки ніхто не відміняв: попит визначає пропозицію. Якщо Україна з 8 млн тонн споживання вийде на закупівлю на зовнішні ринки... звичайно, і ціна зросте щонайменше на 30-40%», - сказав міністр.

Він додав, що Україна може купувати вугілля антрацитових марок, яке підходить для роботи українських ТЕС, лише в Австралії, ПАР і Китаї.

Насалик також порушив питання про те, що буде з 50 тисячами шахтарів, які працюють на тимчасово непідконтрольній території Україні з українськими паспортами і сплачують податки на території України. При цьому кількість сплачених в український бюджет податків від вуглевидобутку на окупованому Донбасі, за даними Насалика, у 2016 році становила 1,9 млрд грн.