Ветеринари зафіксували чергові спалахи АЧС У Дніпропетровській, Херсонській, Вінницькій, Полтавській і Харківській областях

14:38, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Фахівці ветеринарної медицини зареєстрували чергові випадки небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС) в Дніпропетровській, Херсонській, Вінницькій, Полтавській і Харківській областях.

Як повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, ветеринари зафіксували загибель від АЧС свиней У підсобних господарствах в місті Нікополь (Дніпропетровська обл.), селі Малі Копані (Херсонська обл.), селі Вищеольчедаїв і смт Муровані Курилівці (Вінницька обл.), смт Чутове (Полтавська обл.) та селі Великі Проходи (Харківська обл.).

Діагноз АЧС підтверджений лабораторними дослідженнями. При цьому Держпродспоживслужба не уточнює кількість заражених тварин.

Крім того, ветеринари виявили трупи двох свиней, які загинули від АЧС, у селі Морозівка (Вінницька обл.).

З метою координації дій з локалізації й ліквідації спалахів АЧС державні надзвичайні протиепізоотичні комісії на місцях провели засідання і затвердили плани дій з ліквідації АЧС, визначили межі епізоотичних вогнищ, зон захисту і нагляду.

У вогнищах захворювання вживаються заходи щодо локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Як повідомляв УНІАН, згідно з прогнозами Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), збитки державного бюджету України через спалахи вірусу африканської чуми свиней у 2017 році можуть становити більш як 1,5 млрд грн. За даними Держпродспоживбслужби, якщо існуюча тенденція до поширення АЧС збережеться, Україна до 2020 року втратить понад 1,2 млн свиней, або 4 млрд грн, а непрямі витрати зростуть на 5-7,5 млрд грн.

Всього з початку 2017 року в Україні зареєстровано 30 спалахів АЧС – у Луганській, Харківській, Полтавській (по 4), Кіровоградській, Херсонській, Дніпропетровській, Вінницькій (по 3), Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Донецькій, Київській (по 1). У 2016 році в Україні було зареєстровано 91 випадок зараження АЧС. Враховуючи існуючу динаміку поширення захворювання, Держпродспоживслужба прогнозує, що в поточному році ветеринари зафіксують близько 100-110 випадків зараження АЧС.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання свійських і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.