Гендиректор «Бєлавіа» заявив про врегулювання питання виплати Україною компенсації за повернення літака компанії

14:22, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Генеральний директор ВАТ «Авіакомпанія «Бєлавіа» Анатолій Гусаров заявив про врегулювання питання виплати Україною компенсації за повернення літака компанії.

Про це повідомляє БЕЛТА.

«Це питання врегульовано до взаємовигідного розуміння двох сторін. Проблему закрито, компенсаційний механізм знайдено з урахуванням законодавства і України, і Білорусі. Щодо суми, яку ми пред'являли українській стороні, знайдено варіант компенсації, нас це повністю задовольнило», -наголосив Гусаров.

Гендиректор «Бєлавіа» пояснив, що конфлікт було врегульовано за допомогою угоди з «Украерорухом» про рівень якості обслуговування (Service level agreement).

«У рамках цієї угоди і було вирішено питання», - зазначив він.

Наприкінці січня державне підприємство обслуговування повітряного руху України «Украерорух» і ВАТ «Авіакомпанія «Бєлавіа» уклали угоду про рівень якості обслуговування, мета якого - підвищення ефективності використання повітряного простору, який перебуває під відповідальністю України, за умови дотримання всіх вимог щодо належного рівня безпеки польотів.

«Поліпшення координації у співпраці «Украероруху» і «Бєлавіа» передбачає спільні рішення в контексті розвитку мережі маршрутів, застосування оптимальних для авіакомпанії траєкторій польоту з урахуванням вимог ІКАО й українського законодавства, а також сприятиме розвиткові обміну важливою для виконання польотів інформацією. Сторони передбачають розвивати співпрацю для збільшення кількості регулярних і чартерних рейсів «Бєлавіа» у повітряному просторі України», - йдеться в прес-релізі «Украероруху».

Джерело: http://www.belta.by/society/view/vopros-s-kompensatsiej-za-vozvrat-borta-belavia-v-zhuljany-uregulirovan-gusarov-231854-2017/

Як повідомляв УНІАН, 21 жовтня 2016 року Служба безпеки України змусила пасажирський літак компанії «Бєлавіа», який вилетів з аеропорту «Київ» (Жуляни) до Мінська, повернутися в Київ. Причиною дій СБУ була присутність на борту літака громадянина Вірменії Артура Мартиросяна, прихильника антимайдану. Підозрюваного зняли з літака й обшукали. Борт вилетів до Мінська після дозаправки, а чоловіка через кілька годин правоохоронці відпустили - він прибув до Мінська іншим авіалайнером.

Білорусь на офіційному рівні зажадала від України вибачення і грошової компенсації збитку.

24 листопада заступник генерального директора з маркетингу і зовнішньоекономічної діяльності «Бєлавіа» Ігор Чергінець заявив, що питання про виплату компенсації за повернення лайнера в аеропорт «Київ», перебуває в стадії опрацювання.