Кабмін очікує скорочення дефіциту бюджету Пенсійного фонду на тлі підвищення мінімальної зарплати - віце-прем'єр Розенко

14:17, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Кабінет міністрів України очікує скорочення дефіциту бюджету Пенсійного фонду на тлі підвищення мінімальної заробітної плати, сказав в інтерв'ю урядовій пресі віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

Він уточнив, що на фінансове становище бюджету Пенсійного фонду впливають два фактори: маленькі зарплати, з яких сплачують внески, і значна кількість людей, які працюють у тіні, і якщо платять якісь податки і внески, то не з реальних доходів.

«Тому рішення уряду про збільшення мінімальної зарплати до 3200 грн в місяць є своєчасним і потрібним. Це дає додатковий ресурс бюджету Пенсійного фонду. І в цьому році вперше за 15 років ми очікуємо істотного скорочення дефіциту», - сказав Розенко.

Як повідомляв УНІАН, у середині січня Кабінет міністрів України затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2017 рік з обсягом доходів 284 млрд грн і бюджетними дотаціями на покриття дефіциту 141 млрд грн.

Бюджет Пенсійного фонду на 2016 рік був затверджений з доходами 257 млрд грн. Власні надходження Пенсійного фонду торік становили 110 млрд грн, а дотація з держбюджету – 145 млрд грн. Ця дотація покрила в тому числі й дефіцит Пенсійного фонду в розмірі 81,3 млрд грн.