У ГПУ заявляють, що проведені сьогодні обшуки не мають відношення до адвокатської діяльності Сівакова та Мамалиги

14:15, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. У Генеральній прокуратурі України заявляють, що проведені сьогодні обшуки не мають відношення до адвокатської діяльності Леоніда Сівакова та Андрія Мамалиги.

Про це УНІАН повідомили в Управлінні зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури.

«Управлінням з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України здійснюється розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 206-2 (протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) КК України за фактом протиправного відчуження майна одного з підприємств та зловживання службовим становищем службовими особами реєстраційної служби міськрайонного управління юстиції Київської області», - йдеться у повідомленні.

У ГПУ зауважили, що під час розслідування на підставі рішення суду проведено більше десяти обшуків, у тому числі за фактичним місцем проживання адвокатів. «Зазначені обшуки не мали будь-якого відношення безпосередньо до адвокатської діяльності Л. Сівакова та А. Мамалиги, а були пов’язані виключно з фактом протиправного заволодіння нерухомим майном – приміщеннями загальною площею майже 2,5 тис. кв. м, які розташовані у м. Києві», - наголосили у відомстві.

Також у ГПУ заявили, що проведення обшуків не має будь-якого відношення до народного депутата (Радикальна партія) Ігоря Мосійчука.

Як повідомляв УНІАН, раніше прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган у Facebook написала, що співробітники Головного слідчого управління Генпрокуратури проводять обшуки у Мосійчука та його адвоката Мамалиги. Представник ГПУ наголосила, що обшуки не пов'язані з політичною діяльністю Мосійчука.

Своєю чергою сам депутат повідомив, що правоохоронці проводили обшук в його громадській приймальні у Василькові. "Працівники ГПУ і СБУ, які прийшли обшукувати мою громадську приймальню у Василькові, переконавшись, що то дійсно приймальня народного депутата, вибачилися і пішли", - зауважив Мосійчук. Крім того, він повідомив про обшук за місцем проживання його адвоката Мамалиги. "Андрій Мамалига відомий правозахисник, на його рахунку не одна врятована доля громадських активістів та бійців АТО, добровольців. Обшук у нього - це ніщо інше, як метод тиску пов'язаний із професійною діяльністю", - переконаний Мосійчук.