Рада відправила на доопрацювання законопроект про передачу повноважень у сфері охорони природи місцевій владі

13:57, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Верховна Рада повернула на доопрацювання в парламентський Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи до повторного другого читання законопроект, який передбачає передачу повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища від територіальних органів Мінекології, які припинили свою діяльність, обласним державним адміністраціям.

За ухвалення законопроекту №4551 про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» (щодо повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища) в другому читанні і за основу проголосували 195 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів. Після чого 241 депутат підтримав рішення направити документ у комітет на доопрацювання.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак зазначив, що прийняття даного законопроекту є вкрай важливим, оскільки територіальні управління Мінекології було ліквідовано, а їх функції не були передані місцевій владі.

«Функції зі створення і розширення об'єктів природоохоронного фонду, передачі їх під охорону, забезпечення нормативно-правовими актами та інше залишилися без уваги парламенту. Сьогодні ми маємо можливість передати ці функції обласним держадміністраціям і таким чином завершити процес децентралізації», - сказав Семерак.

Як повідомляв УНІАН, Мінекології планує до 2020 року збільшити вдвічі територію природно-заповідного фонду України, який на сьогодні становить 6% площі країни.