Повне блокування поставок вугілля із зони АТО призведе до віялових відключень електроенергії - Насалик

13:37, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Повне блокування поставок вугілля із зони АТО на теплоелектростанції на підконтрольній території Україні призведе до обмеження генерації і, як наслідок, віялових відключень електроенергії. Про це на прес-конференції, присвяченій забезпеченню вугіллям теплової генерації та питанню блокування поставок вугілля із зони АТО, повідомив міністр енергетики Ігор Насалик.

«Якщо буде повністю перекрита зона АТО, я можу підтвердити, що ми пройдемо певний період адаптації й ми перейдемо до віялових відключень і обмеження генерації», - сказав Насалик.

Також міністр відзначив, що обмеження генерації буде викликано тим, що нагромаджених запасів вугілля повністю вистачить до кінця березня 2017 року, після чого, у разі блокади, потрібно буде імпортувати додаткові обсяги з різних країн, при цьому час поставки може досягати 50-55 днів.

«На тих запасах, які у нас є, ми можемо протриматися до кінця березня 2017 року, але антрацитова група може поставлятися з ПАР, Австралії, Китаю чи США, час поставки з яких становить мінімум 50-55 днів, тому цей розрив – його доведеться компенсувати, і компенсація можлива лише за рахунок обмеження генерації», - зазначив Насалик.