У «Народному фронті» не виключають, що вже в лютому в парламенті буде проголосований новий склад ЦВК

12:58, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Народний депутат України Антон Геращенко (фракція «Народний фронт») вважає, що вже в лютому у Верховній Раді буде проголосований новий склад Центральної виборчої комісії.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав у коментарі журналістам.

Геращенко відзначив, що список, який був раніше внесений президентом України стосовно кандидатур, не має підтримки в парламенті.

«Тому, якщо президент України хоче виконати свої конституційні повноваження, він має звертати увагу на думку депутатів. У нас в країні діє парламентсько-президентська республіка, і це означає, що президент не може одноосібно диктувати список тих осіб, які він хоче, а має враховувати думку фракцій коаліції», - наголосив депутат.

Він не виключає, що вже у лютому парламент проголосує новий склад ЦВК.

«Я думаю, що вже в лютому місяці ми це питання винесемо на голосування», - сказав Геращенко.

Як повідомляв УНІАН, 3 червня 2016 року у Верховній Раді були зареєстровані внесені президентом проекти постанов про звільнення 12 членів ЦВК у зв'язку з перевищенням терміну їхніх повноважень і про призначення 11 членів Центрвиборчкому (№№ 4789 і 4790).

Разом з тим наприкінці вересня представники «Народного фронту», «Батьківщини», Радикальної партії та «Опозиційного блоку» заявили, що їхні фракції не будуть голосувати за запропоновані главою держави кандидатури до складу ЦВК, і закликали провести консультації та запропонувати інші кандидатури.

30 грудня голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що після узгодження кандидатур парламент має якомога швидше вийти на ухвалення рішення щодо нового складу ЦВК.