ВРП ухвалила норму щодо невідкладного розгляду подання про надання згоди на утримання судді під вартою або арештом

10:44, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Вища рада правосуддя України ухвалила зміни до Регламенту, які дозволяють невідкладно розглядати подання про надання згоди на утримання судді під вартою або арештом.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі відомства.

«З метою дотримання конституційних гарантій незалежності і недоторканності суддів, прав прокурорів, керуючись статтею 131 Конституції України, статтею 3 закону «Про Вищу раду правосуддя», пунктом 24.6 Регламенту Вищої ради правосуддя, голова ВРП Ігор Бенедисюк під час засідання 7 лютого оголосив рішення про внесення змін до глави 18 Регламенту «Надання згоди на затримання судді, утримання його під вартою чи арештом»., - йдеться у повідомленні.

Відповідно до прийнятого рішення подання про надання згоди на затримання судді, утримання його під вартою чи арештом розглядається ВРП не пізніше ніж через п’ять днів з дня його отримання.

Подання про надання згоди на утримання під вартою чи арештом стосовно судді, який затриманий під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, розглядається невідкладно після надходження подання у межах строків, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України.

За словами Бенедисюка, подання Генеральної прокуратури, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про надання згоди на обрання запобіжного заходу, пов’язаного з обмеженням волі, Рада розглядатиме негайно.

«Ці зміни дають змогу суду, зі свого боку, розглянути це питання у строк, передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України, тобто протягом 72 годин з часу затримання особи», - зазначив голова ВРП.

Він додав, що у разі необхідності засідання Вищої ради правосуддя проводитимуться у вихідні або святкові дні.