Парубій очікує, що найближчим часом питання про оновлення складу ЦВК буде вирішене

10:37, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вважає, що найближчим часом питання про оновлення складу Центральної виборчої комісії буде вирішене.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час відкриття шостої сесії Верховної Ради восьмого скликання.

"Я переконаний, нам важливо у найближчий період оновити склад ЦВК", - сказав він.

Спікер додав, що після довгих дискусій "я вірю, що найближчим часом ми це питання розглянемо і вирішимо".

Як повідомляв УНІАН, у 2014 році закінчився строк повноважень 12 із 15 членів ЦВК, яких було призначено на посади у 2007 році. Крім того, у лютому 2017 року закінчиться строк повноважень ще одного члена ЦВК Олександра Осадчука.

Подання про призначення нових членів ЦВК вносить до Верховної Ради президент після консультацій з фракціями та обговорення їхніх пропозицій.

3 червня 2016 р. у Верховній Раді було зареєстровано внесені президентом проекти постанов про звільнення 12 членів ЦВК у зв’язку із перевищенням строку їхніх повноважень та призначення 11 членів Центрвиборчкому (№№ 4789 і 4790).

Президентським проектом постанови "Про звільнення з посади членів Центральної виборчої комісії" № 4789 передбачено звільнити з посади членів ЦВК у зв’язку із закінченням строку повноважень - Тамару Астахову, Юрія Данилевського, Ігоря Жиденка, Тетяну Лукаш, Андрія Магеру, Охендовського, Броніслава Райковського, Жанну Усенко-Чорну, Олександра Чупахіна, Юлію Швець, Олександра Шелестова та Валерія Шелудька.

Наприкінці вересня представники «Народного фронту», «Батьківщини», Радикальної партії та «Опозиційного блоку» заявили, що їхні фракції не голосуватимуть за запропоновані главою держави кандидатури до складу ЦВК і закликали провести консультації та перевнести кандидатури.