Єврокомісія готова сприяти ухваленню Парламентом рішення про надання Україні додаткових торговельних преференцій - прес-служба уряду

09:50, 07 лютого 2017

Київ. 7 лютого. УНІАН. Європейська комісія готова сприяти ухваленню Європейським парламентом рішення про надання Україні додаткових торговельних преференцій, озвучених ЄК наприкінці 2016 року. Як повідомили в прес-службі уряду, відповідних домовленостей було досягнуто в ході переговорів у Брюсселі віце-прем'єр-міністра України Іванни Климпуш-Цинцадзе з єврокомісаром з питань торгівлі Сесілією Мальмстрем.

«Сторони домовилися продовжувати діалог з державами - членами ЄС для ухвалення рішення (про торговельні преференції - УНІАН) згідно з пропозиціями Комісії, - повідомили в прес-службі. - Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що Європейський парламент схвалить пропозиції Європейської комісії, які сприятимуть підтримці економіки України в складних умовах воєнного конфлікту, торговельної війни з боку РФ та непростих економічних реформ».

Крім того, віце-прем'єр-міністр наголосила на необхідності якнайшвидшого підписання сторонами Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції, що дасть змогу розширити дію зони вільної торгівлі.

«Сторони також привітали позитивну динаміку реалізації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС та підкреслили необхідність використання всіх можливостей щодо її виконання, зокрема, через адаптацію законодавства, узгодження і затвердження відповідних дорожніх карт», - йдеться в повідомленні прес-служби.

Як повідомляв УНІАН, у жовтні 2016 року ЄС виступив з пропозицією розширити квоти на експорт українського зерна, томатів, меду, добрив, взуття, електрообладнання та металопродукції. Квоти будуть збільшені терміном на три роки. Однак це рішення в комплексі має затвердити Європарламент, а також країни – члени ЄС.

У грудні 2016 року Україна закликала Європарламент затвердити рішення, оскільки, за розрахунками Міністерства економрозвитку і торгівлі, воно дасть змогу збільшити український експорт до ЄС на 100-150 млн дол.

Зона вільної торгівлі між Україною і ЄС набула чинності з 1 січня 2016 року. За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, обсяг експорту товарів і послуг з України до країн ЄС за 11 місяців 2016 року перевищив 12 млрд дол. Ключовими статтями експорту товарів стали продукція агропідприємств та підприємств харчової промисловості, металургії, машинобудування, легкої й деревообробної промисловості. Найбільше зростання продемонстрували агросектор і металургія.