Єврокомісар Ган застерігає Україну від дострокових виборів

08:29, 07 лютого 2017

Брюссель. 7 лютого. УНІАН. Європейський комісар з переговорів щодо розширення та європейської політики сусідства Йоганнес Ган застеріг Україну від проведення дострокових виборів і наголосив на важливості дозволити уряду працювати до завершення терміну його повноважень.

Як передає власний кореспондент УНІАН в Брюсселі, про це він сказав під час конференції "Українські реформи та роль ЄС: як відпустити український економічний потенціал".

"Важливо, щоб цей уряд працював до кінця терміну свого мандату, з європейської сторони немає жодного апетиту до дострокових виборів, тому що будь-яка виборча кампанія призводить до призупинення необхідного процесу реформ", - заявив Ган.

За його словами, в ЄС вважають, що "дуже важливо дати уряду працювати до останнього моменту, а потім мають бути відбутися вибори у відповідності до звичайних демократичних процедур та правил".

"Після цього, як можна сподіватися, буде продовження цих дуже успішних реформ", - наголосив єврокомісар.

Ган назвав "безпрецедентними реформаторські зусилля, які робить Україна з 2014 року".

"Це - факт, що Україна зробила за два з половиною роки більше, ніж за 20 років. Ви повинні розглядати це у часовому проміжку, тому що всі дуже нетерплячі, очікуючи на результати. Я думаю, що досягнуто було багато. І це було зроблено у надзвичайно складних умовах - Росія робить все, що може у своїх силах, щоб підірвати Україну", - зазначив він.

Єврокомісар нагадав, що на додаток до незаконної анексії Криму та триваючої війни на Донбасі, Україна "також потерпає від економічної війни".

"Російський економічний бойкот України призвів до втрати 1/3 експорту за одну ніч, що привело економіку близько до колапсу. За підтримки ЄС український уряд зміг повернути ситуацію назад. Прогрес, якого вони досягли, незаперечний", - підкреслив Ган.

Крім того, за його словами, українська влада "важко працює, щоб спрямувати економіку на європейський ринок", чому сприяє застосування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.