Суд РФ залишив під арештом майно Липецької фабрики Roshen

22:13, 06 лютого 2017

Київ. 6 лютого. УНІАН. Мосміськсуд відмовився зняти арешт з Липецької кондитерської фабрики, яка входить до підконтрольної президенту Петру Порошенку корпорації Roshen.

Про це РИА Новости повідомили в суді.

Таким чином, суд відхилив апеляційну скаргу представника компанії, який просив скасувати забезпечувальні заходи.

Арешт на майно наклав Басманний суд Москви в рамках кримінальної справи про викрадення з бюджету Росії 180 мільйонів рублів за рахунок незаконного відшкодування податку на додану вартість. Кого конкретно слідство вважає організатором махінацій, не повідомлялося. Вартість нерухомості (цехів, земельних ділянок, підсобних приміщень) — майже півтора мільярда рублів.

Влітку 2016 року стало відомо, що Липецька фабрика корпорації Roshen добровільно виплатила 181 мільйон рублів і пені, відшкодувавши заявлений збиток, заподіяний державі. Представник Roshen Максим Крупський уточнив, що загальна сума виплат становила 285 мільйонів карбованців, та повідомив, що ще один штраф на 49 мільйонів рублів поки що не виплачено.

Джерело: https://ria.ru/incidents/20170206/1487297435.html

Як повідомляв УНІАН, 20 січня українська кондитерська корпорація Roshen оголосила про зупинку виробничої діяльності своєї фабрики в Липецьку (РФ) через політико-економічні причини. Повну зупинку і консервацію заплановано на квітень 2017 року.

У заяві зазначається, що з 2013 року Липецька фабрика скоротила обсяги виробництва втричі – до 40 тис. тонн у 2016 році з 132 тис. тонн у 2013-му. Причиною стало різке зниження асортименту після заборони Росспоживнаглядом у 2013 році експорту української продукції Roshen на територію РФ, активна антиукраїнська пропаганда в російських ЗМІ, а також мала представленість продукції Roshen на полицях російських магазинів.

У компанії зазначають, що продаж російської фабрики неможливий через арешт майна, накладений слідчим комітетом Російської Федерації в рамках порушеної кримінальної справи.

Корпорація Roshen у 2014-2016 роках отримала 72,06 млн доларів дивідендів від роботи її виробничих майданчиків на Липецькій кондитерській фабриці і перерахувала з цієї суми податки до державного бюджету України в розмірі 125,63 млн грн.

Корпорація Roshen – один з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів. До складу корпорації входять Київська, Кременчуцька та дві Вінницькі кондитерські фабрики, Вінницький молочний завод «Рошен», два виробничі майданчики Липецької кондитерської фабрики, Клайпедська кондитерська фабрика (Литва) і фабрика Bonbonetti Choco (Угорщина).

Корпорація належить президентові України Петру Порошенку, який на час президентства передав свою частку (85%) в так званий сліпий траст під управлінням інвестиційного банку Rothschild. Решта акцій Roshen належать генеральному директору корпорації В'ячеславу Москалевскому (13%) і чотирьом менеджерам корпорації (по 0,5%).