Одеський суд заарештував захоплені РФ бурові установки

21:27, 06 лютого 2017

Одеса. 6 лютого. УНІАН. Приморський районний суд заарештував захоплені Російською Федерацією бурові установки, розташовані в Чорному морі в районі Одеського газового родовища.

Про це сказано в опублікованій постанові суду, прийнятій 27 січня.

З відповідним клопотанням до суду звернувся слідчий головного управління Нацполіції в АР Крим і Севастополі, яке зараз дислокується в Одесі. Клопотання подано в рамках кримінального провадження, відкритого 14 грудня 2015 року за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата чужого майна шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 244 (порушення законодавства про континентальний шельф України) Кримінального кодексу України.

Зазначається, що того дня на сайті ІА Guidhall з'явилося повідомлення про те, що дві самопідйомної бурові установки (СПБУ) В-312 «Петро Годованець» та В-319 «Україна» переміщено з українського шельфу, де з їх допомогою проводився видобуток природного газу, ближче до тимчасово окупованої території АР Крим. Крім того, згідно з інформацією Державної прикордонної служби України, 16 і 17 липня 2016 року зафіксовано незаконне переміщення невстановленими особами самопідйомної бурової установки «Сиваш», яка є власністю «Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз», з окупованої території Криму в район Голіцинського газоконденсатного родовища.

Також встановлено, що за допомогою установки «Сиваш» та аналогічної установки «Таврида» проводиться розробка природних ресурсів газу в районах Одеського і Голіцинського родовищ природного газу у виключній морській економічній зоні України.

Слідчим за участю процесуального керівника екіпажу корабля морської охорони Держприкордонслужби України «Григорій Куроп'ятников» та представників «Чорноморнафтогазу» і НАК «Нафтогаз України» 30 листопада - 1 грудня 2016 року здійснено вихід у район Одеського газового родовища, де зафіксовано, що на борту «України» з допомогою фарби зафарбовано назву і написано фарбою чорного кольору «КРИМ 1». На її борту перебували невідомі особи (озброєні й одягнені у військову форму) і кранові установки, з допомогою яких здійснювалося перевантаження вантажу, у тому числі отриманого газу, на судно «Федір Урюпін». За три милі від зазначеної бурової установки було виявлено «Тавриду», на борту якої були невідомі у військовій формі і зі зброєю. З цієї установки також здійснювалося відвантаження видобутого газу, а до неї прикріплено прапор РФ.

Встановлено, що СПБУ «Петро Годованець», «Україна» і «Сиваш» належать «ДАТ Чорноморнафтогаз» та закріплені за ДП «Одеський морський торговельний порт».

Приблизна вартість, станом на 2011 рік, СПБУ «Петро Годованець» - 400 млн дол., «Таврида» - близько 291 млн грн, «Сиваш» - близько 200 млн грн.

«Таким чином, державним майном незаконно заволоділи службові особи незаконно створеного на тимчасово окупованій території АР Крим так званого «ГУП РК «Чорноморнафтогаз», у зв'язку з чим заподіяно майнову шкоду державі в особі ПАТ «Чорноморнафтогаз», - сказано в постанові.

Розглянувши клопотання, вивчивши матеріали справи, заслухавши думку слідчого, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

«Накласти арешт на несамохідні самопідйомні плавучі бурові установки «Україна», «Петро Годованець», самопідйомну плавучу бурову установку «Сиваш», несамохідну самопідйомну плавучу бурову установку «Таврида», - сказано в постанові.

Як повідомляв УНІАН, військова прокуратура Південного регіону України розпочала кримінальне провадження за фактом обстрілу 1 лютого транспортного літака Військово-морських сил Збройних сил України Ан-26 із захоплених Росією бурових вишок.