Незаконно утримуваний Росією Сущенко звернувся до генсека Ради Європи з проханням сприяти його звільненню

19:47, 06 лютого 2017

Київ. 6 лютого. УНІАН. Сьогодні генеральному секретареві Ради Європи Торбйорну Ягланду був переданий лист від українського журналіста Романа Сущенка.

Як повідомила прес-служба постійного представництва України при Раді Європи, Сущенко написав листа безпосередньо з Лефортово, де його незаконно утримує Росія.

Відповідно до правил слідчого ізолятора писати листи можна лише російською мовою, тож до Ради Європи був переданий переклад листа англійською.

«Повністю поділяючи європейські цінності, в основі яких знаходяться свобода і життя людини, я звертаюся до Вас з особистим проханням взяти участь у моїй долі. Пане Ягланд, мої очікування і величезне бажання бачити як дорослішає мій дев’ятирічний син Максим, виховувати його і повернутися до журналістської роботи дуже великі у цьому році», - зазначив Сущенко у листі.

Передаючи листа, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба наголосив, що звільнення українських політичних в'язнів, яких Москва незаконно тримає в окупованому Криму та в Росії, має бути одним з пріоритетів Ради Європи як правозахисної організації.

Він також привернув увагу до справи іншого незаконно ув'язненого Росією журналіста – Миколи Семени, який, як й інші українські політв'язні, розраховує на міжнародну підтримку у справі свого звільнення.

Як повідомляв УНІАН, ФСБ Росії 30 вересня 2016 року у Москві затримала Сущенка, назвавши його співробітником української розвідки, який нібито "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, що становлять державну таємницю". Кримінальну справу було порушено за статтею "шпигунство".

За рішенням Лефортовського суду Москви, Сущенко залишатиметься під вартою до 30 квітня.