Ветеринари зафіксували черговий спалах АЧС у Кіровоградській області

18:28, 06 лютого 2017

Кропивницький. 6 лютого. УНІАН. Фахівці ветеринарної медицини зареєстрували черговий випадок небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС) у Кіровоградській області.

Як повідомив кореспонденту УНІАН начальник управлiння безпечностi харчових продуктiв та ветеринарiї Головного управління держспоживслужби в Кіровоградській області Юрiй Травкiн, ветеринари зафіксували спалах африканської чуми у господарстві, яке вирощувало диких свиней з метою розведення у селі Грузьке Кіровоградського району.

Діагноз АЧС сьогодні підтверджено лабораторними дослідженнями.

З метою координації дій з локалізації і ліквідації спалахів АЧС Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Кіровоградській райдержадміністрації провела засідання та затвердила план дій з ліквідації АЧС, визначила межі епізоотичних вогнищ, зон захисту та нагляду.

У вогнищах захворювання проводяться заходи щодо локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Як повідомляв УНІАН, згідно з прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), збитки державного бюджету України через спалахи вірусу африканської чуми свиней у 2017 році можуть становити більш як 1,5 млрд грн. За даними Держпродспоживслужби, якщо існуюча тенденція поширення АЧС збережеться, Україна до 2020 року втратить понад 1,2 млн свиней, або 4 млрд грн, а непрямі витрати зростуть на 5-7,5 млрд грн.

Загалом з початку 2017 року в Україні зареєстровано більше 20 спалахів АЧС.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів`я хворих свиней гине. Вірус знищується винятково шляхом нагрівання до високих температур.