У Туреччині за тиждень затримано понад 1,8 тис. осіб

17:00, 06 лютого 2017

Київ. 6 лютого. УНІАН. Турецькі силовики протягом одного тижня затримали 1829 підозрюваних, серед яких 820 імовірних членів терористичного угруповання "Ісламська держава" (ІД).

Решту затриманих підозрюють у підтримці забороненої в Туреччині Робітничої партії Курдистану (РПК), руху ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена і ліворадикальних угруповань, передає DW із посиланням на МВС Туреччини.

Більшість імовірних членів ІД - близько 750 осіб - були взяті під варту в ході масштабної антитерористичної операції 5 лютого. Поліцейські рейди проведено у 29 із 81 провінції країни, під час них вилучено зброю, боєприпаси та документи, повідомило сьогодні турецьке відомство.

Як пише агентство Anadolu із посиланням на джерела в правоохоронних органах, силовикам стало відомо, що ІД планувала безпрецедентну атаку на території Туреччини. Подробиці не повідомляються.

16 січня турецька поліція заарештувала головного підозрюваного в нападі на стамбульський клуб Reіna в новорічну ніч, вихідця з Узбекистану Абдулгадіра Машаріпова. Внаслідок цього теракту 39 осіб загинули та 65 були поранені. Відповідальність за злочин взяло на себе угруповання "Ісламська держава".

Джерело: http://www.dw.com/ru/в-турции-за-неделю-задержаны-более-1800-человек/a-37428416